Αθλητικά

Η Λάτσιο νίκησε εντός έδρας την Έμπολι με 2-0, με τον Έλληνα τερματοφύλακα, Χρήστο Μανδά, και παίζει βασικός με τους γηπεδούχους και να κάνει μια “τεράστια” επέμβαση.

Ο Χρήστος Μανδάς κράτησε “όρθια” τη Λάτσιο στο πρώτο ημίχρονο του ματς με την Έμπολι, για να έρθει ο Πατρίς στις καθυστερήσεις του (45+3) και να ανοίξει το σκορ υπέρ των γηπεδούχων.

Ο Χρήστος Μανδάς έκανε μια εντυπωσιακή επέμβαση –σχεδόν πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο- σε πλασέ του Καπούτο από το ύψος της μικρής περιοχής.

Η φάση ξεκίνησε από λάθος του Γκεντουζί στο χώρο του πλαγίου. Το τελικό 2-0 υπέρ της Λάτσιο διαμορφώθηκε στο 89′ με το τέρμα του Βέσινο.

To άρθρο Χρήστος Μανδάς: Η απίθανη επέμβαση του Έλληνα τερματοφύλακα στο Λάτσιο – Έμπολι 2-0 δημοσιεύτηκε στο NewsIT .